Érdeklődési űrlap
Akkor a legjobb helyen jár, hiszen mi segíthetünk Önnek ebben a fontos lépésben! Az esélyegyenlőség nem csupán egy fogalom, hanem egy olyan alapvető érték, amely minden munkahelyi kultúra szerves része kell, hogy legyen. Az esélyegyenlőségi képzés megvalósítása nem csak a jogszabályi előírások betartásához fontos, hanem hozzájárulhat ahhoz is, hogy munkahelye valóban befogadó és egyenlőségen alapuló legyen
A Skill4U képzései több szempontból is kiemelkednek a piacon elérhető lehetőségek közül. Az esélyegyenlőségi képzés a szervezeti kultúra egyik alappillére, amely hosszú távú hatásokat eredményezhet a munkahelyi közösségben és a szervezet általános működésében.
1. Esélyegyenlőségi alapismeretek
Ez a képzés olyan alapismereteket nyújt, amelyek nélkülözhetetlenek az esélyegyenlőség kérdéskörének megértéséhez. A résztvevők tudatosabbá válnak az esélyegyenlőség, a diszkrimináció és az inkluzivitás témakörében. Az esélyegyenlőségi képzés célja, hogy a munkavállalók képessé váljanak megfelelően kommunikálni a speciális helyzetű célcsoportokkal, és aktívan hozzájáruljanak az esélyegyenlőség érvényesítéséhez a munkahelyükön. A képzés minden munkavállaló számára ajánlott, akik alapvető ismereteket kívánnak szerezni az esélyegyenlőségről, és tudatos hozzáállást szeretnének kialakítani.
Összóraszám: 4 óra
2. Esélyegyenlőség aktív támogatása a munkahelyen
Ez a képzés mélyebb ismereteket nyújt az esélyegyenlőség és a diszkrimináció megelőzésének területén. A résztvevők képessé válnak aktívan hozzájárulni a nemi esélyegyenlőség megvalósításához, valamint a befogadó munkahelyi légkör kialakításához. A képzés különösen hasznos lehet emberi erőforrás menedzsereknek és munkahelyi csoportvezetőknek, akik szerepükből adódóan kulcsszerepet játszanak az esélyegyenlőség előmozdításában.
Összóraszám: 6 óra
3. Esélyegyenlőség megvalósítása vezetői szerepkörben
E képzés célja, hogy a vezetők tudatosan és hatékonyan járuljanak hozzá az esélyegyenlőség megteremtéséhez munkahelyükön. A résztvevők megismerkednek az esélyegyenlőséghez kapcsolódó jogi alapismeretekkel, valamint a speciális célcsoportokkal való hatékony kommunikációval. A vezetők számára elengedhetetlen, hogy képessé váljanak olyan döntések meghozatalára, amelyek támogatják az esélyegyenlőség érvényesülését, és hozzájárulnak a munkahelyi társadalmi felelősségvállalás előmozdításához.
Összóraszám: 8 óra
4. Nemi esélyegyenlőség aktív támogatása munkavállalóként
Ezen a képzésen a nemi esélyegyenlőség témaköréhez kapcsolódó alapfogalmak és alapismeretek sajátíthatók el. A résztvevők történelmi és jogi alapismereteket szereznek a nemi esélyegyenlőség kapcsán, megismerik az Európai Unió nemi esélyegyenlőségi stratégiáját és hazánk helyzetét a nemi esélyegyenlőségi célkitűzések megvalósításában, valamint megismerkednek azokkal a sztereotípiákkal és társadalmi elvárásokkal, melyeknek szerepük van a nemi egyenlőtlenségek kialakulásában. A résztvevők képessé válnak arra, hogy felismerjék a nemi egyenlőtlenségek kialakulásához vezető sztereotípiákat, előítéleteket, társadalmi elvárásokat és normákat. A résztvevő ismereteket sajátítanak el arról, hogy a nemi egyenlőtlenségek milyen formában és területeken jelenhetnek meg a munkahelyen, képessé válnak a nemi egyenlőtlenségek felismerésére. A résztvevők ismereteket szereznek a kommunikáció szerepéről a nemi esélyegyenlőség megteremtésében, valamint képessé válnak kommunikációs és konfliktuskezelési technikák alkalmazására a munkahelyen. A résztvevők képessé válnak a nemi egyenlőtlenséggel összefüggő krízishelyzetek felismerésére, és ismereteket sajátítanak el arról, hogy munkavállalóként milyen teendői vannak a krízishelyzet esetén. Megismerik a Nemi Esélyegyenlőségi Terv felépítését és tartalmát, valamint képessé válnak munkavállalóként aktívan részt venni a Nemi Esélyegyenlőségi Tervben megfogalmazott célkitűzések megvalósításában.
5. Nemi esélyegyenlőség támogatása vezetői szerepkörben
A résztvevők ezen képzésen a fentieken túl elsajátítják, hogyan tudják munkahelyi vezetőként felismerni a nemi egyenlőtlenségekhez vezető okokat és tényezőket, hogyan tudnak hozzájárulni a nemi esélyegyenlőség megteremtéséhez, valamint megismerkednek az ehhez kapcsolódó jó gyakorlatokkal és módszertannal. A résztvevők megismerkednek a vezetői stílusok és a nemi esélyegyenlőség támogatásának összefüggéseivel, képessé válnak saját vezetői stílusa beazonosítására és a nemi esélyegyenlőség munkahelyen való megteremtése érdekében megfelelő vezetői stílus alkalmazására. A résztvevők képessé válnak a döntéshozatal és az egyéb vezetői feladatok ellátása során hozzájárulni a nemi esélyegyenlőség megteremtéséhez, továbbá képessé válnak megfelelő kommunikációs és konfliktuskezelési stratégiák alkalmazására. A résztvevők képessé válnak Nemi Esélyegyenlőségi Terv kidolgozására, valamint cselekvési terv kidolgozására a Nemi Esélyegyenlőségi Tervben megfogalmazott célok elérésére. A résztvevők továbbá olyan stratégiákat ismernek meg, amelyek alkalmazásával képessé válnak a nemi esélyegyenlőség munkavállalókkal közösen történő megteremtésére.
Az esélyegyenlőségi képzés bevezetése nemcsak a jogi megfelelés miatt fontos, hanem egyben a szervezeti kultúra fejlesztésének is kulcsa. Válassza a Skill4U esélyegyenlőségi képzéseit, és tegye munkahelyét még befogadóbbá és sikeresebbé!
Töltse ki érdeklődési űrlapunkat, és kérjen tőlünk ajánlatot a 3 képzési típus bármelyikére!
Érdeklődési űrlap
Ha bármilyen kérdésed van, lépj velünk kapcsolatba az alábbi elérhetőségeken:
Email: kozpont@skill4u.hu
Telefon: +36 70 561 5575
Küldje el még ma képzési igényét részünkre és valósítsa meg pályázati vállalásait könnyedén!
Valósítsa meg velünk képzési céljait és egyúttal javítson szervetén belül az esélyegyenlőségi helyzeten gyorsan és könnyedén, pályázati forrás felhasználásával!
Képzési díj: Árajánlat alapján
(Kérjük, árajánlat kérésével kapcsolatban töltse ki érdeklődési űrlapunkat!)
Jelentkezés feltételei:
Általános iskolai végzettség
A képzések személyes vagy személyes jelenlétet nem igénylő (online felületen keresztüli) kontaktórával valósulnak meg.
Képzések óraszáma:
Esélyegyenlőségi alapismeretek: 4 óra
Esélyegyenlőség aktív támogatása a munkahelyen: 6 óra
Esélyegyenlőség megvalósítása vezetői szerepkörben: 8 óra
Nemi esélyegyenlőség aktív támogatása munkavállalóként: 6 óra
Nemi esélyegyenlőség támogatása vezetői szerepkörben: 8 óra
A képzés sikeres elvégzését követően résztvevőink tanúsítványt kapnak.
Pályázatíró, tréner, vidékfejlesztési agrármérnök
Az elmúlt 15 évben számos vállalkozásnak segítettem az ötleteimmel és a tudásommal, hogyan lehetnének sikeresebbek. Ez a 15 év számomra is sok tanulást és kihívást hozott. A saját vállalkozásaim területén is.
A Skill4U megálmodójaként célom, hogy segítsek minden hozzánk jelentkező, tanulni, vállalkozást felépíteni vagy jól üzemeltetni vágyót.
Sok sikert kívánok a céljaid eléréséhez! Igyekszem minden tudásomat átadni annak érdekében, hogy a vállalkozásod irányítását meg tudd valósítani.
Felnőttképzési engedélyszám: E/2023/000092
Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2023/001101