A felnőttképzők olyan tevékenysége, amely a felnőttképzési tevékenység keretében szervezett oktatás, képzés egyénre szabott kialakításának elősegítésére, a képzés hatékonyságának javítására vagy a munkavállalás elősegítésére irányul. Igénybevétele nem kötelező. Az általunk biztosított felnőttképzési tevékenységhez kapcsolódó szolgáltatások az alábbiak:
1. Előzetesen megszerzett tudás mérése:
Úgy érzed, már rendelkezel olyan ismeretekkel, készségekkel és képességekkel, amit az általad kiválasztott képzés tartalmaz, de nem tudod ezt dokumentummal igazolni? A felnőttképzési törvény értelmében ebben az esetben is lehetőség van az általad szerzett tudás és gyakorlati tapasztalatok felmérésére. Amennyiben az előzetes tudásmérés eredményeként megbizonyosodunk arról, hogy képes vagy a képzés adott tananyagegységéhez tartozó követelmények teljesítésére, a tananyagegység elsajátítására irányuló képzési rész alól fel tudunk menteni.
2. Előzetesen megszerzett tudás beszámítása:
Rendelkezel olyan végzettséggel, ami kapcsolódik az általad kiválasztott képzéshez? Amennyiben igen, a tanulmányaidat igazoló dokumentum bemutatásával lehetőség van arra, hogy adott képzési rész alól felmentést kapj. Bővebb információt ezzel kapcsolatban egyeztetés és a tanulmányokat igazoló dokumentum bemutatása után tudunk neked adni.
3. Felnőttképzési tanácsadás: Szeretnéd jobban átlátni a felnőttképzés rendszerét, a Felnőttképzési törvény és a kapcsolódó Kormányrendelet előírásait? Szeretnéd megérteni, mi alapján nevezünk egy tevékenységet felnőttképzési tevékenységnek? Szeretnél jobban eligazodni a képzések világában és tudni, hogy milyen képzéseket különböztetünk meg? Szeretnéd tudni, melyek a felnőttképzők és a résztvevők jogai és kötelezettségei? Segítséget szeretnél kapni számodra megfelelő képzés kiválasztásához? A felnőttképzési tanácsadás során abban segítünk neked, hogy a fenti kérdésekre választ kaphass és jobban el tudj igazodni a felnőttképzés világában. 4. Pályaorientációs tanácsadás:Nem tudod még, milyen képzési terület vagy milyen konkrét képzés illene hozzád? Szeretnél egy új szakmát elsajátítani vagy szakmát váltani, de bizonytalan vagy, milyen irányba kellene elindulnod? Pályaorientációs tanácsadásunk során ebben tudunk segíteni.
A képzés elvégzése után szeretnél segítséget kapni az elhelyezkedésben? Nem tudod, milyen munkavállalási, elhelyezkedési lehetőségeid vannak? Nem tudod, hova lenne érdemes beadnod a jelentkezésedet, milyen munkahelyi környezet lenne a számodra megfelelő? Segítséget szeretnél kapni karriercéljaid meghatározásában és kíváncsi vagy arra, hogy melyek azok a buktatók, amelyekkel az álláskeresési folyamat során találkozhatsz? Ebben az esetben elhelyezkedési tanácsadással tudunk neked segíteni.
6. Munkavállalás elősegítése:Úgy érzed, nem állsz készen a munkavállalásra? Szeretnéd tudni, hogy új munkavállalóként munkád megkezdésekor milyen folyamatoknak leszel részese, valamint munkavállalóként milyen jogaid és kötelezettségeid lesznek? Ezen kiegészítő szolgáltatásunk során tudunk neked ebben segíteni.
7. Álláskeresési tanácsadás:Szeretnél segítséget kapni abban, hogy hol érdemes munkalehetőséget keresned és hogyan érdemes felkészülnöd az álláskeresésre? Szeretnél segítséget kapni önéletrajzod, motivációs leveled megírásában? Szeretnéd tudni, hogyan érdemes megjelenni egy állásinterjún, mit kell magaddal vinned és hogyan készülhetsz fel az állásinterjúra? Álláskeresési tanácsadásunk során ebben tudunk neked segíteni.