A modern élet tempója gyakran túlterhelő lehet, ami számos kihívást jelent mind a munkahelyen, mind a magánéletben. Az állandó stressz nemcsak a lelki, hanem a fizikai egészségre is káros hatással lehet. Akkor mégis hogyan alakíthatnánk át a stresszt éltető erővé? Ez pedig milyen változásokat hozna el az életünkben? Cikkünkben ezt fogjuk neked megmutatni!
Már a legelején fontos leszögeznünk, hogy kétféle stressz létezik: az eustressz és a distressz. Míg az eustressz pozitívan hat ránk, például fokozza a figyelmünket és hatékonyabbá teszi a tevékenységünket, addig a distressz rontja a teljesítményünket.
Gondoljunk csak egy vizsgaszituációra, amelyet két tanuló különbözőképpen él meg: az egyiket a vizsgaszituáció ösztönzi a jó teljesítmény elérésére, míg a másik esetében lefagyást és egy sikertelen vizsgaszituációt eredményez. Ebből a példából is jól látszik, hogy a stressz nemcsak negatív módon tud hatni az életünkre, hanem képes nagyobb teljesítmény és a siker elérésében is támogatni bennünket. Ebben a cikkben azonban a distresszel és annak kezelésével fogunk foglalkozni.
Nagyon fontos, hogy mindenekelőtt tudatosítsuk magunkban azt, hogy milyen helyzetben vagyunk stresszesek, mi váltja ki ezt és miért. A stressz felismerése és kiváltó okának megtalálása az első lépés a hatékony stresszkezelés útján. Fontos tehát, hogy a mindennapok során megfigyeljük testünk és elménk jelzéseit, hiszen mindez alapvető fontosságú lesz a stressz korai felismerésében és kezelésében.
A stressz kiváltó okainak megtalálása után arról kell döntenünk, hogy milyen stresszkezelési módszer lesz a leghatékonyabb a számunkra. Számos stresszkezelési módszer létezik, mint például a meditáció, a légzéstechnikák, az izomlazítás stb. Bátran kísérletezzünk ezekkel és igyekezzünk minél többet kipróbálni, hogy megtaláljuk a számunkra leginkább megfelelőt.
Ha sikerül megtalálni a hozzánk leginkább passzoló stresszkezelési technikát, nincs más hátra, mint rendszeresen alkalmazni azt. Ne várjunk egy próbálkozástól csodát! Ez is egy gyakorlást igénylő folyamat: minél többet alkalmazzuk, úgy leszünk egyre eredményesebbek benne.
A nekünk megfelelő stresszkezelő módszer megtalálása mellett arra is figyeljünk oda, hogy kreatív tevékenységek végzésével, megfelelő életminőséggel és egészéges életmóddal támogassuk magunkat abban, hogy minél könnyebben tudjuk kezelni a stresszes helyzeteket. Ezek a változások összekapcsolódnak és egymásra is hatnak, hiszen ha javítunk az életminőségünkön, akkor hatékonyabban tudjuk majd a stresszt kezelni, ugyanakkor a megfelelő stresszkezelési technikák alkalmazása segít az életminőség javításában.
A stresszkezelés ugyanakkor nemcsak az egészségünkre lesz jótékony hatással. A stressz megfelelő módon történő kordában tartása ugyanis segíthet a személyes és szakmai kapcsolataink javításában, az önbizalmunk és a hatékonyságunk növelésében, a kommunikációnk fejlesztésében és még az élet számos más területén.
Téged is rengeteg stressz ér a mindennapok során és úgy érzed, egyedül nem fog menni ennek a kezelése? Ne aggódj, van egy megoldásunk!
Tudatos stresszkezelés képzésünket azért hoztuk létre, hogy segítsünk neked ezen a területen.
Képzésünk oktatója Kedves-Katonai Rózsa pszichológus, aki minden fontos ismeretet és gyakorlati praktikát át fog adni neked a stresszkezelés témakörében egészen a stressz megértéséhez szükséges élettani ismeretektől kezdve a stresszkezelő gyakorlatokon át azok hatékony alkalmazásának és továbbadásának megtanításáig!
A képzésünk továbbá teljes mértékben önálló tanulással valósul meg, tehát otthonod kényelméből tudod majd elsajátítani ezeket a hasznos ismereteket, melyek reméljük, az egész életedre pozitív hatással lesznek!
Jelentkezz még ma Tudatos stresszkezelés képzésünkre és kezd el a tanulást már holnap egy sikeresebb jövő elérése érdekében!
Csökkentsd velünk a stresszt és növeld meg az esélyeidet és lehetőségeidet az élet minden területén!
Tovább a képzésre